We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

ODTÜ'de solun kanlı karnesi 

46 3 93
12.07.2018

ODTÜ’deki mezuniyet töreninde Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Erdoğan’a hakaretler içeren pankartları taşıyanlar tutuklandılar; cezaevine gönderildiler. Türk Ceza Kanunu’nun gerektirdiği işlem yapıldı.

Bunlar, kendilerini “solcu” olarak adlandıranlar! “Biz solcuyuz” diyorlar, ama son dönemde genellikle emperyalizmin değirmenine su taşıyorlar. Geçmişte de ciddi çelişkiler içindelerdi. Üniversiteye yerleşen Marksist-Leninist oluşumlar, işçi düşmanlığı yapıyorlardı. Sözde “proleterlerin haklarını savunduklarını” iddia ederken, üniversitedeki işçilere sövüyor, onları dövüyor ve katlediyorlardı…

Madem yeri geldi, o eski defterleri karıştıralım. Biraz ODTÜ’deki insanın tüylerini diken diken edecek işçi düşmanlığından bahsedelim:

Yıl 1977…

Hasan Tan rektördü. Akademik takvim başlamadan önce Mart ve Nisan aylarında ODTÜ’ye 400’e yakın işçi alındı. Okul açılır açılmaz da saldırılar başladı. Çünkü, alınan o işçiler, üniversitedeki Marksist yapıya uygun değildi. Hepsi milletle aynı değerleri paylaşan temiz ve inançlı Anadolu çocuklarıydı.

Bazıları çalıştıkları atölyelerde öldürülesiye dövüldü.

Bazıları namaz kılarken saldırıya uğradı.

Yüzlerinde ve vücutlarında sigaralar söndürüldü.

Marksist-Leninist kız öğrenciler, bazılarının etraflarını sarıp, erkeklikleri ile ilgili hakaretler ettiler. Belden aşağı ifadelerle aşağıladılar.

Dayanamadı o işçiler. Bir kısmı ekmek parasından........

© Akşam