We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Muhtaç durumdasın Erdoğan, senden bişey olmaz...

638 0 491
14.02.2018

Durum AKP için sanıldığı kadar kolay değil, MHP meclise girebilmek için AKP oylarına 'MUHTAÇ' gözükse de, bence durum tam tersi. Olası seçimlerde Erdoğan MHP olmadan bir koca 'HİÇ'.

Dünyada kendisinden başka kimsenin olmadığını zanneden bir insanla karşı karşıyayız. Belki bu dediğim aslında 7 Haziran seçimlerinde HDP seçmenleri kendisine "DUR" diyene kadar doğruydu ama o kendisini hâlâ öyle zannettikten sonra yapacak bişey de yok. Yapacak bişey yok derken, bişey yapmayalım anlamında yazmadım, onun kendisini öyle zannetmesine yapacak bişeyimiz yok. Bu durum kendisinin psikolojik durumu ve artık öyle olmamasına karşın kendisini hâlâ öyleymiş gibi göstermekte her türlü yolu deniyor. Son olarak da Afrin'e açtığı savaşla bunun altından kalkabileceğini sanıyor ama durum hiç de istediği gibi gitmiyor.

Herhalde başkan olmak isteyen cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bahsettiğimi anlamışsınızdır. Bütün siyasi yaşamını "BEN" ve "BENİM DÜŞÜNCEM" diye geçiren bu kişi ne yazık ki artık her önüne gelene "MUHTAÇ" durumda. O yüzden seçimlere gitmekten korkuyor ve yan yana olmaktan nefret ettiği parti ve kişilere "MUHTAÇ" kaldı.

Erdoğan öncelikle nefret ettiği bişeyi yaşıyor, o da koalisyon. Çok değil ama birazcık siyasetten anlayan insanlar koalisyonu siyasi yaşamın gerekleri arasında görürken Erdoğan bunu hep öcü olarak göstermiştir. Oysa öcü olmadığını sadece Türkiye değil, bütün dünya siyaset tarihi göstermiştir.

Ancak Erdoğan için durum biraz farklı, daha doğrusu beterin de beteri........

© Artı Gerçek