We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kahrolsun Reza emperyalizmi ve yerli işbirlikçileri!

307 65 369
08.12.2017

Emperyalist Reza’nın el konan malları arasında ‘Dayım’ adlı yarış atı da var. Aylık masrafı 30 bin lira. Yani bir at ayda 30 bin lira yiyorsa bir bakanın Reza’nın önüne yatma bedeli nedir?

AKP iktidarına darbe üzerine darbe yapılıyor.

Bu darbeleri “bana kaderimin bir oyunu bu” sanma, bütün bu darbeler emperyalizmin oyunu!

Bu emperyalizmin giremeyeceği kılık yoktur.

Bir Panama Belgeleri olurlar, bir bakmışsınız Vergi Cennetleri kılığında üzerinize gelirler.

O da yetmez Reza Zarrab emperyalizmi olarak yakanıza yapışırlar.

Haçlılar halt etmiş yanlarında.

Önce Panama belgelerinde ortaya çıktı, sonradan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olan Azeri kökenli iş insanı Mansimov’un neredeyse üzerine de para ödeyerek Erdoğan ailesine 25 milyon dolar değerinde bir “gemicik” hediye ettiği...

Ardından ikinci darbe Man Adası’ndan geldi.

Bu darbe de emperyalizmin bir oyunuydu elbette!

Daha kısa bir süre önce “Dolarlarınızı TL’ye çevirin” diyen Erdoğan’ın oğlu, kardeşi, eniştesi, dünürü maaile vergi kaçırma ve kara para aklama cenneti olan Man Adası’nda kurulu bir şirkete milyonlarca dolar göndermişlerdi.

AKP henüz bu “darbe”nin şaşkınlığını üzerinden atamadan, ABD’de Zarrab davası başladı.

Erdoğan’ın bakanlarının, banka genel müdürlerinin aldığı rüşvetler, eşi Emine’nin başında olduğu dernekle, oğlu Bilal’in kurduğu vakfa yapılan milyonlarca dolarlık bağışlar ortaya saçıldı.

İşin ilginci Zarrab da aynen Erdoğan ailesine milyonlarca dolar değerinde gemi hediye eden Mansimov gibi “sonradan Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olan” bir kişiydi.

Demek ki emperyalizm dünyada yeni bir oyun geliştirmişti.

Önce T.C. yurttaşı oluyorlar sonra Erdoğan’ın bakanlarına, genel müdürlerine rüşvet veriyorlar, eşinin, oğlunun kurduğu vakıflara, derneklere, şirketlere bağış yapıyorlar, milyonlarca dolar değerinde “gemicik” hediye ediyorlar.

Ya da rüşvet verecek, aile yakınlarının kuruluşlarına bağış yapacak, şirketlerine “gemicik” hediye edecek emperyalizmin maşası yabancı iş insanları önce T.C. yurttaşı oluyor, sonra da........

© Artı Gerçek