We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP bu skandalı geçiştiremez

48 0 1614
12.07.2018

Bu öyle bir skandal ki, milyonlarca seçmenin güveni, umudu yerle bir edildiği gibi, yeni rejime dikensiz gül bahçesi armağan etti.

Benim gündemim ne bu ucube rejim, ne de bu rejimin taammüden yol verdiği ‘kaza’ adlı katliamlar. Artık demokrasi, hukuk, yasalar ve anayasanın hükmünü tümden yitirdiği bir yönetim sistemiyle baş başayız.

Konu bu.

Ve artık kabul edin ki yalnızız.

“Millet İttifakı” adlı muhalefet blokuna bel bağlayan her vatandaş, şapkasını önüne alıp düşünmeli.

Bu blokta yer alan partilerin hiç biri politika sahnesinde ilk kez çıkmadı. Adları değişse de ülkenin bugün içine düştüğü kabusta hepsinin payı var.

Hepsi ‘devletin bekası’ ile demokratik hukuk devleti arasında tercih yapmaları gerektiğinde ‘beka’ uğruna diktatörlüğün inşasına destek verdiler.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasından çözüm sürecine karşı çıkmaya, Cizre’nin, Sur’un, Nusaybin’in yerle bir edilmesinden Afrin’e asker yollamaya, Yenikapı’ya koşmaktan atı alanın Üsküdar’ı geçmesine göz yummaya…

Yenikapı Ruhu’nda buluşmak yerine FETÖ’nün suç ortaklarından hesap sorulsa, ‘darbe’ denilen girişimin arka planı zamanında sorgulansa şimdi başta CHP olmak üzere muhaliflerin susturulmasında FETÖ’cü suçlaması çok işlevli bir silah olarak kullanılamazdı.

Anayasa’ya sahip çıkılsa Selahattin Demirtaş hapiste olmaz, son gün HDP’nin bütün müşahit ve sandık kurulu üyeleri tutuklanmaz, yüzlerce sandık sahipsiz kalmaz, yasalar bu kadar kolay çiğnenemezdi.

Sur, Nusaybin, Cizre yıkılırken evrensel insan haklarına sahip çıkılsa demokrasi kapatılan bir parantez olamazdı.

Afrin’e karşı çıkılsaydı, ABD’nin bugün Suriye’de Türkiye’ye Menbiç dahil yeni savaş alanları açmakta olduğu konuşulamaz, savaş kabinesi kurulamaz,........

© Artı Gerçek