We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kudüs krizini oluşturan sadece Trump ve İsrail mi?

131 23 106
08.12.2017

Suçu sadece Trump'a veya İsrail'e atarak kurtulamazsınız. Barış diyenin işinden atıldığı, mahkemelerde süründürüldüğü bir Türkiye'de mi Kudüs adımı lanetlenecek? Kendinize bakmanız gerekir.

Trump bir anda tüm gündemi değiştirdi. Kudüs'ün başkent olarak ABD tarafından tanınması masada olan ve geciktirilen bu kararın bir dinamit olduğunu hepimize gösterdi. Yükselen tansiyonun hiç iyi sonuçlanmayacağını herkes anlıyor ama bu sonu kendimiz hazırladık aslında, nasıl mı?

Dünya için fazla umudum yok, kimse bir başkasını gösterip sadece onun çılgınlık yaptığını söylemesin. Yerçekiminin aksi yönde hukuk ve demokrasiden uzaklaşan liderler, devletler toplumları da bu çılgın ateşin içine zaten çekiyor. Toplumların da hayırlı bir arayış içinde olduğunu kimse söyleyemez.

Avrupa'da sağın, ırkçılığın yükselişi, ABD'de IŞİD vb. örgütler yüzünden tüm muvazenenin kaçması ve Trump'ın akıl almaz bir şekilde seçilmesi, Putin'in 2000'li yılların başından beri sürdürdüğü otoriter iktidarına yüzde 80 civarında destek oranı bildirilen anketlerle devam edecek olması... Zaten bu son Kudüs gelişmesi öncesine bakıp ne olacağını "Perşembenin gelişi Çarşamba'dan belli"........

© Artı Gerçek