We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bisikletle Gelen Bereket

2 0 0
01.10.2018
Bu günlerde yollarda, sokaklardan bol bisiklet süren çocuklarımızı görüyoruz. Neşe içinde Konya Büyükşehir belediyemizin verdiği, daha doğrusu kırkı gün boyunca sabaha namazında camiye giderek kazandıkları bisikletleri sürüyorlar. Ben bu çocuklarımıza gıpta ile bakıyorum ve bunlara kahramanlar-küçük mücahitler diyorum.

Evet, Konya Büyükşehir Belediyemizle Konya Müftülüğümüzün yaptığı protokol gereğince ilçe ve mahalleleri de dahil olmak üzere Konya bölgesinde en az kırk gün camide sabah namazı kılan yavrularımıza en az bin lira değerinde bisiklet hediye edildi. Bu kampanya çocuklarımız ve aileleri arasında büyük bir heyecana yol açtı, ilgi gördü, on binleri aşan çocuğumuz yaz tatilinde iki ay boyunca sabah cemaatine katıldı. Biz buna bisiklet bereketi diyoruz. Bu berekete ve rahmete vesile olan kampanyayı başlatanlardan, destek verenlerden Allah razı olsun.

Bir imam arkadaşım, "sabah namazına devam eden kırk beş öğrencim var, anneleri babalarıyla beraber yüzü buluyor” dedi. Daha önce üç-beş cemaatle namaz kılan hocalarımız bugünlerde kırk- elli kişilik cemaatlerle sabah namazı kılar oldular. Hemen hemen her cami yaz günlerinde bayram etti. Konya toprakları üzerine sabah saatlerinde, meleklerin de hazır olduğu saatlerde adeta nur indi. İnanıyoruz ki, bu manevi füyuzat, Konya’yı ihata etti, he türlü kazadan-beladan, semavi ve arızi afetlerden korudu, evlerimizde berekete, bölgemizde huzur ve saadete vesile oldu.

Evet, çiftçimiz, meyve ve sebze üreticimiz bu bereketi hissetti. Geçen gün Hadim- Bozkır yöremizi ziyaret ettiğimde gördüm ki bu yıl üzüm bağlarında, meyve ağaçlarında ayrı bir ürün bereketi var. Nohut ve ekinler de bereketli. Konya bölgemiz yaz boyunca dolu, sel ve su baskınları gibi afetlere de maruz kalmadı. Kim ne derse desin, ben bu bereketi sabah namazında camilere doluşan masum çocuklara........

© Belge Haber