We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tekme

307 149 541
17.05.2018

301 madencinin hayatını kaybettiği Soma felaketinin dördüncü yıldönümünde Muharrem İnce’nin, madenci tekmelemesiyle hatırlanan başbakanlık müşaviri Yusuf Yerkel hakkındaki “tekme atandan hesap sormazsam namerdim” açıklamasının etkileri sürüyor.
Dört senedir sessizliğini koruyan Yerkel, sosyal medya aracılığıyla “Böyle bir olayda yer almamdan dolayı tekrar derin üzüntülerimi ifade ediyor, kamuoyundan özür diliyorum” mesajını yayımladı.
Bunun üzerine İnce, “Özür dilemek yetmez, hesap verecek” dedi. Yerkel ise tekmelediği madenci Erdal Kocabıyık’ı arayarak özür dilediğini ve kendisiyle helalleştiğini ileri sürdü. Kocabıyık’ın yalanlaması gecikmedi. Özrü kabul etmediğini ve Yerkel’in telefonlarına dahi çıkmadığını ifade etti.
Tekme hadisesinden sonra madenci Kocabıyık, “kamu malına zarar vermek” suçundan 10 ay ceza almıştı. Oysa görüntüler izlendiğinde zırhlı bir araca bir tekme savurduğu, ardından iki jandarma tarafından yere yığıldığı ve henüz yerdeyken arkalardan kopup gelen Yusuf Yerkel tarafından tekmelendiği görülüyor.
Hatırlayalım. O vakitler, parti sözcüsü Hüseyin Çelik olayda........

© Cumhuriyet