We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kriz, sağlıkta özelleştirmenin fırsatı mı yapılıyor?

15 10 19
12.10.2018

Krizler, kapitalist sistemin MR cihazı rolünü oynamışlardır.

Sistemin propagandacılarının ve siyasetçilerinin üstünü örterek halkın görmesini engellediği hastalıklar, krizlerde gözler önüne serilmiştir. Çünkü, kapitalist siteminin hastalıklarının üstünü örten ve onun olduğundan farklı gösterilmesini sağlayan başlıca cilalama unsurlarından birisi olan para konusunda sıkıntılar başlayınca, cila dökülüyor; cilanın üstünü kapattığı çürüme, yozlaşma, uyumsuzluk, verilen hizmet ya da mal üretiminin tıkanması... ne kötülük varsa ortalığa saçılıyor.

HALK KARA PROPAGANDAYA DEĞİL YAŞADIKLARINA İNANMALI

Bunu son günlerde sağlık sisteminde yaşananlarla da görüyoruz.

Nitekim önce Ordu Devlet Hastanesi Başhekimliği’nin sonra Gazi Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’nin “hayati olmayan ameliyatların yapılmaması” için hekimleri uyardıkları ortaya çıktı.

TTB ve sağlık emekçilerinin sendikaları, bunun sadece Ordu Devlet Hastanesi ve Gazi Üniversitesi Hastanesinin sorunu olmadığını, tüm kamu hastanelerinin benzer sorunlarla boğuştuğunu açıkladılar.

Sağlık Bakanlığı ise “Böyle bir sorun yoktur. Hastanelerimizde işler tıkır tıkır yürümektedir” açıklamasıyla, tıpkı “Kriz mriz yoktur” denilmesi gibi, “Hastanelerde hiçbir sorun yoktur” demekte ısrar ediyor.

Peki, halk kime inanacaktır?

Elbette yaşadıklarına!

Nitekim hastanelerden gelen ameliyatların ertelendiği, pek çok sağlık hizmetinin yapılamadığı haberleri de sıklaştı.

Elbette........

© Evrensel