We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cinsel şiddeti meşrulaştıran devlet

30 17 60
14.02.2018
Sadece İhsan Şenocak değil tacizi normal, haklı, gerekli gören insanlık ve din dışı zihniyet aklanıp, yeniden vaaz kürsüne oturtuldu. Bizim ülkede, bizim mahallede cinsel şiddet, devletin, hukukun ve dindar algının koruması altında.

Bizim devlet, Diyanet İşleri Başkanlığı kararıyla cinsel şiddeti meşrulaştırdı. Hatta meşrulaştırmanın bile ötesine geçerek din adamı kisvesiyle vaaz kürsülerinden, tacizcilerin kışkırtılmasını onayladı. İhsan Şenocak için verilen göreve iade kararının meali böyle.

4 Ekim 2017 tarihli yazıyla değindiğim İhsan Şenocak vakasından söz ediyorum. Evet başlı başına bir vaka haline geldi hoca efendi. Cinsel tacizi, dini açıdan haklı bir eylemmiş gibi görüp gösteren o çirkin sözlere sadece kadınlar itiraz etti. Dindar camianın erkekleri, kısm-ı azamıyla destekledi bu zatı. Hatta bir ay sonraki başka bir yazımda belirttiğim gibi hak savunucusu olarak şöhret bulmuş dindar erkekler bile:

“Ancak demokrat ve hak savunucusu kimlikle ön plana çıkan “ağır abiler” bile malum zatın ve sair hacı hoca takımının, kadını ikincil görüp hatta nesneleştiren sözlerini ayrımcılık ve nefret söylemi değil ifade hürriyeti kapsamında........

© Gazete Duvar