We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

'İttifak' günleri: Sürprizlere açık olun!

53 11 27
12.10.2018
Kulislere göre İYİ Parti’nin İstanbul için en net kırmızı çizgisi Cumhurbaşkanlığı adaylığında Akşener ile rakip olan Muharrem İnce’nin adaylık olasılığı.

Siyasi partilerin yerel seçim hazırlıkları başladı. Bir tarafta yerelde ittifak ve aday adayları konuşuluyor diğer tarafta parti mutfaklarında yerel seçim politikaları belirleniyor.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin AK Parti ile devam etmesini istediği ittifak önerisi heyetlerarası görüşme ile “resmi” hale geldi. Cumhur ittifakının yerel seçimlerde devam edip etmeyeceği, devam edecekse kapsamı, hangi model ya da modellerle gerçekleşeceği bugün ya da yarın yapılacak Erdoğan-Bahçeli zirvesinde şekillenecek. Prensipte anlaşma sağlanırsa heyetlerarası görüşmeler devam edecek.

Muhalefet partileri de yerel seçim hazırlıklarına başladı. CHP bugün belediye başkanlarının katılacağı “Yerel Yönetim Vizyon Toplantısı” ile yerel seçim startını vermiş olacak. İl ve ilçe teşkilatlarını yenileyerek partiyi yeniden yapılandıran İYİ Parti de ise seçim kampanyası 27 Ekim’de Ankara’da yapılacak bir toplantı ile başlatılacak. HDP de batı ve doğu illeri olmak üzere ikiye ayırdığı yerel seçim stratejisine son şeklini vermek üzere.

İlk olarak yerel seçim politikalarını oluşturmak için harekete geçen muhalefet partileri ittifakı da konuşuyor. Tüm muhalefet partilerinin ortak yaklaşımı “adaylar vasıtası ile tabanda-sandıkta ittifak” şeklinde. Ama bu Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ifade ettiği, daha sonra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığını söylediği........

© Gazete Duvar