We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP'liler bu eylemi mutlaka denemeli!..

471 294 69
17.04.2018

CHP, 5 saatlik MYK toplantısının ardından Başkanlık Sistemi referandumunun yıl dönümünde 81 ilde oturma eylemi kararı almıştı.

Dün oturdular!

İşim gereği Anadolu Yakası'ndan yola çıktım, Mecidiyeköy'e gideceğim ama trafik neredeyse ilerlemiyor. Ne olduğunu merak edip trafik polisine sordum, "CHP'nin eylemi nedeniyle bazı yollar trafiğe kapalı" dedi.

Taksim İstiklal Caddesi'nde tanıdığım birkaç esnaf var. Aradım, "Orada durum nasıl?" diye sordum. "Ya burada olanları görseniz, gülmekten yerlere yatarsınız" dedi.

"Eylemcilerden biri diğerine, 'Abi betona oturma mayasıl yapar' diyor. Diğeri, 'Cırcır olmayalım şimdi' diyerek altına montunu koyuyor. Gelen giden insanlar da hortlak görmüş gibi 'Bunlar niye oturuyor?' diye soruyor. Hele durumu anlattığımız turistler "Whaaat?" dedikten sonra fitil yemiş gibi bunların olduğu bölgeden kaçıyor. Tam bir komedi ya. İşi gücü bıraktık bunları izliyoruz" diye kıkırdaya kıkırdaya anlattı olan biteni...

Ben Mecidiyeköy'deki işimi bir saatte bitirip geri dönerken tekrar aradı, "Valla oturma eylemi çabuk bitti. Girdisi çıktısı 5 dakika gibi bir eylem oldu. Dağılıyorlar" dedi.

Şaşırmadım...

Oturdukları yer........

© Internethaber