We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Amerika İstedi Türkiye Yaptı: Tek Adam Rejimi

197 18 678
18.09.2018

Bu coğrafyadaki ülkelerin rejimleri Amerika Birleşik Devletlerini ilgilendirmez, onu ilgilendiren rejimlerin ona hizmet edip etmedikleridir.

Eğer bir ülkenin yönetimi Amerika’nın çıkarlarına çomak sokmuyorsa, onun demokratik bir yönetime sahip olup olmadığı Amerika’yı çok ilgilendirmez.

Örneğin Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri çok mu demokratik ülkelerdir.Elbette hayır, ama o yönetimler Amerika Birleşik Devletlerini hiç rahatsız etmezler. Bu nedenledir ki o ülkelerde rejim demokratik midir, değil midir, Amerika Birleşik Devletlerini hiç ilgilendirmez.

Amerika’yı rahatsız eden kendisini zaman zaman da olsa huzursuz eden demokrasiyi yaşatmaya çalışan kadrolar ve partilerdir. Bu nedenledir ki bu tür kadroların ve partilerin var olduğu ülkelerde, o ülkenin içinde maaşa bağladığı liboş uşakları sayesinde Amerika’nın en önemli silahı “demokrasi yalanı” gündeme getirilir.

Türkiye’de de böyle olmuştur. Eski CIA Türkiye Şefi Paul Bernard Henze’nin Beyaz Saraya verdiği raporda “Bu Cumhuriyet’te biz Amerika’nın çıkarlarını harekete........

© Medya Siyaset