We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP’nin Ne Söyleyeceği Artık Hiç Merak Edilmiyor

36 26 327
15.09.2018

Üst üste dokuz seçim kaybeden Genel başkanın ve dolayısıyla partinin başarısızlığı artık tartışma konusu bile yapılmıyor.

Politika sadece seçim döneminde ve seçim kazanmak için yapılmaz. Politika, iktidar olma çabasının yanında muhalefetteyken de ülkeyi yönetenlerin yanlış karar ve uygulamalarına engel olmak için yapılan ve süreklilik gösteren bir uğraştır. Siyasi partilerin başarısı bu alanda gösterdikleri performans ile de ölçülür. Örnek mi istiyorsunuz işte örnek 1 Mart Tezkeresi’nin TBMM’de reddinde CHP’nin gösterdiği ve başarılı olan çabası.

Şimdiki CHP yönetiminin muhalefet yapmaktaki notu da maalesef çok zayıf…

Tayyip Erdoğan ve AKP’nin yıllardır uyguladikları yanlış ekonomi, tarım, eğitim politikalarının hiçbirisine, laikliğin rafa kaldırılmasına, Balyoz gibi uydurma davalarla TSK’nın canına okunmasına, bütün askeri okulların kapatılmasına, ulusal bayramların etkisizleştirilmesi yeltenmelerine, yaygın yolsuzluklara, kamu varlıklarının peşkeş çekilmesine, EN SON OLARAK DA DEVLETİN AİLE ŞİRKETİ GİBİ YÖNETİLMESİNE ve vahim dış siyaset hatalarına, devlete cemaatçilerin doldurulmasına engel olamadı. Halkı bilinçlendirecek eylemler yapmadı. Sadece laf üretti. Hatta, laikliği törpüleyen, eğitimi tarikatların emrine vererek bilim ve akıldan uzaklaştıran uygulamalar karşısında yüksek sesle laf ettikleri bile duyulmadı.

Partinin etkisizliği o kadar kanıksandı ki, CHP’nin belli bir konuda ne söyleyeceği, ne yapacağı artık ne içeride ne de dışarıda merak edilmiyor.

Yukarıda sayılan bütün konular hakkında partinin etkisizliği........

© Medya Siyaset