We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Olmuyor Kemal Bey Olmuyor

89 9 419
16.10.2018

Bu cevap gerçek CHP li herkesi çileden çıkarır.

Sorulan soru salt hukuk kuralları içinde görülmüş olan bir davaya ilişkin olsa, elbette öyle bir yanıt vermek gerekir. Oysa o davanın tümüyle siyasallaştığı ayan beyan ortada. Bunu dünya alem öyle görüyor.

Cumhurbaşkanı, birkaç ay önce, “verin papazı, verelim papazı” diyerek rahibin pazarlık için tutulduğunu açıkça ilan etmişti.

Rahip için ABD ayağa kalktı. Trump ve yardımcısı Pence, Cumhurbaşkanı’na ve hükümete rahibi derhal serbest bırakmaları, bunu yapmadıkları takdirde sonuçlarına katlanacakları tehditleri savurdular. Ambargolar koydular.

Dünkü duruşma başladığı sıralarda Trump “Rahip Brunson ile ilgili çok çalışıyoruz (Working very hard on pastor Brunson)” şeklinde bir tweet atarak baskıyı sürdürdüklerini ima etti. Rahibin kısa sürede ülkesine döneceğini de ekledi ve dün ülkesine dönen rahip Beyaz Saray’da Oval Ofiste ağırlandı.

Rahipte Trump’a gösterdiği çabalardan ötürü teşekkür etti.Trump’ta “Uzun süre müzakere ettik, kesinlikle fidye ödemeyeceğimizi söyledik. Erdoğan’a teşekkür ediyorum, onun içinde kolay değildi….” Diyerek kararın hukuki değil siyasi olduğunu, ABD’nin tehdit ve baskılarıyla olduğunu beyan etmiştir,

Zaten, dava görülürken bir ABD uçağının rahibi........

© Medya Siyaset