We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Sen gidersen ben çok güzelleşeceğim Nilgün Bodur!

5 2 0
03.10.2018

İki gündür sosyal medyada bir ‘Nilgün Bodur’ furyası var. Nilgün Bodur, üst üste pek çok kez baskılar yaparak büyük satış başarısı yakalayan ‘Sen Gittin ya Ben Çok Güzelleştim’ adlı kitabın yazarı. Büyük marketlere gittiğinizde ‘kabartma tozu ve vanilyaların’ hemen yanındaki raflarda rastlayabileceğiniz, son yıllarda ‘kişisel gelişim’imize ‘fazlasıyla faydalı’ olan kitaplardan birinin sahibi.

Ayrıca sosyal medya özellikle de İnstagram üzerinden de sürekli güzellik videolarıyla birlikte ‘’bana bırak diyen kuaföre gitme, herkese canım diyene güvenme, reflün varsa asla soğan yeme(bunlar kendisinin kitabından, uydurmuyorum, bunlar kitapta var) şeklide tavsiyeleriyle de ‘izleyicilerine faydalı öğütlerde bulunuyor’ Nilgün Bodur. Şimdi, 1945’te Nazi Toplama Kampında hayatını kaybeden, öncesinde Nazi işgali altındaki Amsterdam’da bir ofisin tavan arasında 2 yıl boyunca ailesiyle birlikte kalan ve bu esnada bir günlük tutan Yahudi kız (Anne Frank’ın Hatıra Defteri adlı siyah beyaz bir filmi de var) Anne Frank’in Hatıra Defteri’nde yer alan bir cümleye, kelimelerin yerini değiştirerek kendi kitabında yer vermesiyle sosyal medyada milletin diline düştü!

Bunun üzerine Bodur, dün uzunca bir yazı yayınlayarak bu sözün anonim bir söz olduğunu ‘sandığını’ ve ayrıca kendisinin de zaten ‘edebi’ bir eser yazma amacında olmadığını, kitabına koyduğu metinlerin ‘alıntı’ olduğunu, bunların altına ‘imza atmış’ olmanın ‘kendisine ait’ olduğunun göstergesi olamayacağını iddia etti!

Yaptığı açıklamalarda zaten ‘mantıklı’ bir yan bulunmayan Bodur’un kaçırdığı bir nokta var ki, kendisi çok satan bir kitabın yazarı olarak, bu kitabı para verip alıp okuyan insanlara yalan söyledi. Alıntı olan her........

© Medyabey