We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ahlak şart…

7 0 0
23.10.2018

Düğünde halay çekme kavgası; ikisi ağır, on altı yaralı… Yol verme kavgası nedeniyle iki aşiret birbirine giriyor, 7 yaralı… Ruh hastasının biri, parkta oynayan çocukları önce uyarıyor, sonra ateş açıyor, 7 yaşında bir kız sırtından yaralanıyor, mermi ciğerine 2 santim kala duruyor. K. Maraş’ın Göksun ilçesindeki bir düğünde bir uzman çavuş havaya ateş açıyor, nine ve torunu isabet alıyor. Nine hastanede, torunu da bir gün sonra vefat ediyor. Yine Göksun’da, 2 gün sonra yine bir düğünde yine bir uzman çavuş ve akrabaları havaya ateş açarken jandarma tarafından yakalanıyor. Bir başka şehirde yine düğünde havaya ateş açılıyor, mermiler elektrik tellerini koparıyor, bir sürü yaralı… Jandarma, bilmemnerede düğünlere baskın yapıyor, resmen cephanelik ele geçiriyor.

Yukarıda yer alan bütün bu haberler, birkaç ay önce, sadece birkaç günlük süreçte cereyan etmişti. Aradan geçen birkaç ayda bunlara yenileri eklendi. Teksas, Vahşi Batı vs hayatımızın ortasına yerleşiveriyor yani.

Birkaç ay önceki olaylardan devam edelim. Dokuz günlük Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen tatilci sürüleri, resmen nereyi bulurlarsa üşüşüyor. Marmaris Belediyesi, normalde günden 3 kez çöp toplarken, bu sayıyı 9’a çıkarıyor. Ancak temizledikleri yerlerin yarım saat........

© Milli Gazete