We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Hulusi Akar'ın ve Necdet Özel'in "FETÖ'cü" olduğunu ima eden subay emekli edildi

8 382 66
10.08.2018

Darbe davalarında devletin en “muteber” gizli tanığı kod adı Abdullah ve verdiği ifadelerden çokça söz ettik. Hatta bu yüzden eski Genelkurmay Başkanı, yeni Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın 250 bin liralık tazminat davasının yanısıra ceza davası için suç duyurusuna maruz kaldık.

Kod adı Abdullah kendi ifadesine göre, uzun yıllar “FETÖ”nün içinde yer almış, hatta eşiyle birlikte Pensilvanya'ya gidip, 1 hafta kalmış, ancak 2012'den sonra yapının bir casusluk örgütü olduğunu anlayınca darbeden aylar önce İzmir Cumhuriyet Savcısı Okan Bato'ya giderek, bildiklerini anlatıp, TSK'daki “FETÖ”cü subayların ismini veren kişi.

Abdullah'ın Savcılık safahatından öncesi de var. 2015'ten itibaren Saray'la bağlantı kurup, en üst düzeydeki yetkililere TSK'daki “FETÖ”cüleri bildirdi. Saray'ın emri ile bir AKP milletvekilli başkanlığında kurulan “FETÖ'cü subaylarla” ilgili çalışma grubunda da yer aldı. En son Haziran 2016'da hazırladıkları listeyi Saray'a takdim ettiğini biliyoruz.

Nereden biliyoruz? Kendi ifadelerinden, ama daha önemlisi Genelkurmay'daki YAŞ hazırlıkları ilgili dosyalarda MİT ve Emniyet dışından bilgi........

© OdaTV