We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Ege’nin lezzetleri büyülüyor

2 0 0
14.09.2018

Mekanın hikayesi kendi anlatımlarıyla, “Bozcaada bağlarında başlayıp, Zeytinyağhanelerinde devam eden serüvene, Ege yemeklerinin eşsiz lezzetlerini Ankara’da bir araya getirmek üzere; Bozkırın Ankara’sında yelken açmak” şeklinde özetlenebilir.

Bilkent Station içinde çok güzel bir alanda açılan mekan, yerleşimi, dekoru, masa, sandalyeleri, içindeki zeytin ağacı, temiz ve ferahlığıyla resmen sizi çağırıyor. Bunun nedeni de bize göre bir kadın eli. İşletme Müdürü Hayriye Bıçak, Ege Günlüğü ortaklarından Göcek koylarında yıllar önce beraber yelken eğitimi aldığım arkadaşım Bülent Yergin ile birlikte bu güzel mekanı bizlere kazandırmış.

Mekanın girişinde camekan içinde birbirinden güzel görünen ve ağırlıkla Ege yöresinden mevsiminde ve özenle seçilen malzemeleri kullanarak hazırlanan zeytinyağlı sebzeler ve çeşit çeşit mezelerle adeta lezzet cennetine düşmüş gibi oluyorsunuz. Bütün lezzetlerde günlük olarak değişiklikler oluyor ama siz zeytinyağlı çeşitlerden kendinize özel bir tabak yapabilirsiniz.

Burada 8’li ve 6’lı diye adlandırılan tabaklar var. Yani 8 çeşit zeytinyağlıyı veya 6 çeşit........

© Sonsöz