We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bu dünyaya isyan etmeyen ruh Allah’a teslim olmamıştır

4 0 0
22.10.2018


Neden bu noktadayım?
Ekonomik krizin olumsuz etkileri, medya tarafından kamuoyundan gizlenmeye çalışılsa da her geçen gün artıyor. İntiharlar, işsiz kalanlar, iflaslar, umudu tükenenler sadece fısıltı gazetelerinde konu edilebiliyor. Geçenlerde bir çiftçi traktörü ile hayat pahalılığını, tarım politikasını, krizi protesto etmek için TBMM önünde bir çok aracı ezdi, hasar verdi, polis “İsrail’i protesto etmek istiyordum” ifadesini tutanağa geçti veaçıkladı. Halbuki İsrail büyükelçiliği TBMM’den çok ilerde bir yerde. İntiharlar, iflas ve konkordatolar ise inanılmaz rakamlara yükselmiş, adam neyi, nerede protesto edeceğini bilmez mi?


Günlük, saatlik yaşanıyor bu tür olaylar ve anında söndürülüyor. Medya işleyemiyor. Aradan bir hafta, 10 gün geçtikten sonra zaten bunların farkında olanların hızla okuduğu bir köşe yazısında işlemenin anlamı kalıyor mu? Halbuki ekonomik krizin ne kadar ciddi olduğunu, yapısal sebeplere dayandığını, belki de Cumhuriyet tarihinin en derin krizi olabileceğini ve eğer, çözümü için alınacak önlemlerin 31 Mart Seçimleri sonrasına bırakılması durumunda maliyetinin altından kalkılamaz boyutlara yükselebileceğini anlatabilmemiz lazım.


Bu hassasiyeti anlatabiliyor muyum?
Anlamak isteyen kaç kişi?
Anlaması mümkün olmayan kaç kişi?
Rahip Brunson meselesinde gösterdiği devlet aklından uzak, şahsi tavır nedeniyle Erdoğan’ın geçen hafta yazdığım gibi istifa etmesi........

© Sonsöz