We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Nazlı Ilıcak’ın mektubu!

359 12 342
14.02.2018

Darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla İstanbul 26'ncı Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan 7 gazetecinin arasında Nazlı Ilıcak da var.
Nazlı Ilıcak ve diğer sanıklar savcının ağır suçlamalarına karşı önceki günkü duruşmada da savunmalarını yapmaya devam ettiler. Belçika ve İsveç konsolosluk temsilcilerinin de takip ettiği davayı izlemek isteyen birçok kişi ayakta kaldı.
Mahkeme Başkanı ayakta izleyici kabul etmeyince Nazlı Ilıcak'ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu izleyiciler salondan çıkarıldı.
Bu duruşmadan bir gün önce Nazlı Ilıcak'tan bir mektup aldım. 8 Ocak 2018 tarihli olmasına rağmen mektup elime nedense bir aydan fazla bir gecikmeyle ulaştı.

* * *

Nazlı Ilıcak, SÖZCÜ Gazetesi'nin FETÖ'cü diye yargılanmasına üzüldüğünü, fakat SÖZCÜ gibi içerideki birçok gazetecinin de haksızlığa uğradığını yazıyordu.
Nazlı Ilıcak meslektaşımızdır. Bir vakitler onunla aynı gazetelerde, Milliyet grubunun Meydan ve Hürriyet grubunun Gözcü gazetelerinde çalışmıştık. Tercüman Gazetesi'nin sahibi olan rahmetli eşi Kemal Ilıcak çok değer verdiğim bir meslek büyüğümdür.
Nazlı Hanım ile diğer tüm gazetecilerin beraat edip özgürlüklerine kavuşmaları en içten dileğimdir.
Mahkemede diğer tutuklu meslektaşlarla birlikte savunmasına devam eden Nazlı Ilıcak'ın mektubunu okurlarımla paylaşmak istiyorum. Diyor ki:

* * *

“Cezaevinde birçok gazeteci benim........

© Sözcü