We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İYİ Parti’de neler oluyor?

445 119 854
15.11.2017

Dr. Aytun Çıray, merkez sağın bir dönem en etkili temsilcisi olan Doğru Yol Partili (DYP) olarak bilinir. DYP'nin hükümette olduğu dönemde Sağlık Bakanlığı Müsteşarlığı görevinde bulundu. DYP'nin gücünün giderek yok olduğu dönemde, Süleyman Demirel'e danıştı, “Türkiye giderek kötüye gidiyor. CHP'yi desteklemek lazım” dedi. Çıray, CHP'den aday gösterildi. İki dönem milletvekili seçildi.

Parti değiştirmek kolay değil ama ülkenin gidişatıyla ilgili kaygıları olanların parti değiştirmesi normal karşılanır. Aytun Çıray da, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'yla görüştükten sonra istifa etti. CHP'de olduğu dönemde en kritik görevler Çıray'a verildi. Kılıçdaroğlu da çalışmalarından son derece memnundu. Çıray, kurucuları arasında bulunduğu İYİ Parti'nin Genel Sekreterliği ve Parti Sözcülüğü'nü de yürütüyor.

FELAKETE SÜRÜKLENDİ

Kılıçdaroğlu'na yakın olan Aytun Çıray'ın partisinden istifasını yadırgayanlar da oldu. Çıray'a bunları sormanın tam zamanı… İşte SÖZCÜ'nün sorularına verdiği cevaplar:

“Türkiye'de merkez sağ siyasetinin uzun yıllardır tasfiye olmuş olması, ülkemize iki türlü zarar verdi. Birincisi; muhalefette CHP yalnızlaştı, iktidar, muhalefet çekincesi ortadan kalktığı için Anayasa ve hukuk dışı uygulamaları rahatlıkla yaptı. İkincisi de; AK Partiye oy veren merkez sağ gelenek, defalarca oy verdiği partiyi terk etmek istemesine rağmen gidebileceği bir adres bulamadı. Bu da AK Parti'nin hak etmediği kadar uzun yıllar iktidarda kalmasına neden oldu. Özellikle FETÖ'ye ‘cemaat' denildiği yıllarda onlarla yapılan işbirliği Türkiye'yi 15 Temmuz felaketine götürdü.

MİLLETİN UMUDU

Türkiye'nin önünde önemli........

© Sözcü