We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kamuda tasarruf için radikal adımlar şart

50 33 0
15.09.2018

Başkan Erdoğan “Kamuda tasarrufa gidilecek” dedi. Bu karar acilen uygulanmalıdır.

Dövizdeki tırmanışın yol açtığı ekonomik kriz vatandaşın da gündelik hayatına yansımaya başladı. Vatandaşın cebindeki paranın değer kaybı can yakıyor. Kamudaki şatafat ve israf haliyle vatandaşın tepkisini çekiyor. O yüzden Başkan Erdoğan’ın ilan ettiği bu kararın hem tasarrufu sağlama hem de vatandaş tepkisini azaltma bakımından hayati öneme sahip olduğu ortadadır.

Herkesin altında lüks makam araçları... O makam araçlarının şoförleri... O makam araçlarının vazife dışında kullanılmasıyla oluşan ciddi harcamalar... Su gibi akıtılan yakıt...

Önemli mevkilerdeki yöneticilere tahsis edilen koruma araçları... Bazen bir kişiye tahsis edilen koruma araçları sahiden israfın ötesinde haklı olarak vatandaşın tepkisini arttırıyor.

Eski bakan ve başbakan yardımcılarına şayet güvenlik sorunu yoksa niye şoförlü lüks araçların tahsis edildiğini anlayan varsa beri gelsin. Herkes görevi bittikten sonra kendi şahsi aracına binmeli. Kimsenin bir ömür boyu milletin sırtından geçinmeye hakkı olmamalı.

Geçen yazılarından birinde değerli kardeşim Resul Tosun’un dikkat çektiği bir husus bence de çok önemlidir. Trafik kesiliyor. Onlarca koruma aracı eşliğinde........

© Star