We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

'Terörist-sionist rejim', kendisine karşı çıkanlara, 'terörist' derken..

29 30 26
17.05.2018

Diplomasi ve uluslararası hukuk, sadece güce göre şekillenmektedir.

Diplomaside, birileri bir mücadeleyi, ‘terör eylemi’, bir diğeri ise aynı mücadeleyi ‘özgürlük savaşı’ olarak niteleyebilmektedir. Bu acı gerçek, sionist haydutlar çetesi olan İsrail rejiminin son katliâmında bir kez daha görüldü.

Bunların unutulmaması ve tarihe not düşmek için tekrarında fayda var.

***

USA emperyalizminin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi, -hırçın ve militan bir eylemci kız tavırlı- Nikki Haley’in, Gazze sınırında 14 Mayıs günü öldürülenler için, asıl suçlunun, 'şiddeti yıllardır kışkırttığını’ ve'İsrail güvenlik güçlerine ve altyapısına karşı saldırı başlattığını’ iddia ettiği HAMAS’ı gösterip, ‘Aramızda kim, sınırlarında bu tür bir eylem yaşanmasını kabul ederdi?' demesi ve ‘USA’nın büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasının barış sürecine katkı sağlayacağını’ öne sürmesi, İsrail'in yine de ‘itidal gösterdiğini’ öne sürmesi, bu diplomatik zorbalığın üzerine tüy dikmek oldu..

Hiçbir diplomatik sınır ve nezaket kuralı tanımaksızın yeni bir zorbalık ve gücetaparlık sembolü oluşturan USA emperyalizminin şefi Trump, o binlerin üzerine ölüm yağdırılırken, ‘Bugün, İsrail için büyük gün!’ diye video mesaj gönderiyor; kızı ve Yahudi damadı ise, İsrail rejiminin liderleriyle birlikte çılgın kahkahalar atıyorlardı.

Her........

© Star