We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Emperyalizmin “iyi çocuklar”ı

438 20 28
15.11.2017

Öyle sanıyorum ki, korkarım, DEAŞ sonrası terörün yeni merkez üssü Türkî Cumhuriyetler olacak.

Daha önce Rakka’yı, Kobani “Ayn el Arap”ı biliyor mu idik! Öğrendik. Gördüğüm kadarı ile birileri Türkî Cumhuriyetler üzerinden Rusya’nın göbeğini gıdıklamak istiyor, Çin’in sinir uçlarına dokunmak istiyor. Uzun bir kol Pakistan üzerinden Hindistan’a da uzanır bakarsınız.. Terörü Avrupa’dan uzaklaştırıp Asya’ya sürmek gerek! Yarın Fergana Vadisi ya da başka bir vadide toprak kan kokmaya başlarsa şaşmamak gerek.

Onlara “yeryüzünde bozgunculuk yapmayın” dediğinizde, onlar “biz ancak ıslah edicileriz” derler. İyi bilin ki onlar Bozguncuların ta kendileridir. Şeytan bizi “Allah” ile aldatmasın. Ve bu fitneden kurtulmak için “Din büyüklerinizi İlah ve Rab edinmeyin”.

Bir süreden beri yazılıp çiziliyor: DEAŞ tasfiye mi ediliyor? Evet, kullanım süresi tamamlanmışsa tasfiye edilir ve yeni bir yapılanmaya gidilir.. El Kaide ile Saddam’ın Cumhuriyet ordusunu birleştirip Musul’u işgal ederek, ardından kelle kesme seansları ile hem İslamofobia’yı malzeme ürettiler, hem de bir yandan Musul’u kontrol ederken, öte yandan Irak ve Suriye’deki örgütlerden çok ciddi eleman transfer ettiler. Musul’u işgali DEAŞ’a çok büyük para ve silah imkanı sağladı.

Batılılar bir yanda da kendi ülkelerindeki radikal İslamcıları kendileri buraya yönlendirip burada infaz ettiler, diğerlerini fotoğraflayıp, ülkeye girişini engellediler. Sonra da örgütteki kripto elemanlar üzerinden bunları hedef ülkelere yönlendirdiler eylem için. Bir kısmı hedef gösterilen ülkelerde eylem öncesi ya da sonrası ihbar edilerek infaz edildi ya da bir daha çıkmamak üzere hapse tıkıldı.

“İYİ çocuklar” sonuçta “İYİ iş” çıkarttılar. Önce DEAŞ’a saldırdılar, arkasından PYD’yi yerleştirdiler.. DEAŞ Neo Haçlıların işgal güçlerinin öncü gücü olarak kullanıldı.

El Kaide de daha önce, Afganistan’da Komünist rejimin işgalini kırmak için kullanılmıştı. Afgan cihanının şehid çocuklarının üzerinden dönüp Müslüman liderlere saldırdılar. Sufi gelenekten gelen bir toplumda selefi bir örgütlenme ile aynı ülkenin çocuklarını birbirine kırdırdılar.

Bu süreçte ABD Suudileri tepe tepe kullandı. Bütün Afrika’da, Balkanlar’da, Kafkaslar’da Vehhabiliği örgütleyen güç aynı güçtü. Şimdi de Suudiler, Körfez ve Mısır üzerinden “ılımlı İslam”ın İslam coğrafyasına pazarlama........

© Yeni Akit