We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kadro, cemaat, örgüt ilişkisi üzerine

735 189 172
10.09.2018

Bakın, bu devlet içinde kadrolaşma işi “Cemaat” yapıları ile sınırlı değil. Hatırlarsanız CHP/SHP koalisyon hükümetleri dönemlerinde Adalet Bakanları Seyfi Oktay ve Mehmet Moğultay hakim ve savcı kadrolarını parti sempatizanı isimlerle doldurmuştu.

FETÖ’cüler gitsin yerine Milli Görüşçüler gelsin, yok İskenderpaşa’dan olsun.. Yok yok Kartal İmam-Hatipli olsun.. Bunların hepsi aynı şey.

“Nurcuların Okuyucuları Osmanlı Arşivinde kadrolaşıyormuş” şimdi bir de bu çıktı başımıza. Dün de Menzilin Sağlık ve Enerji Bakanlıklarında nasıl kadrolaştıklarını okuyorduk.

Bugün hâlâ, merkezi hükümet, belediyeler, özerk kuruluşlarda bir adam şef olarak bir yere geliyor, hemen başlıyor “kadrolaşmaya”. Ehliyet-liyakat hak getire. Mobing’in daniskasını uyguluyorlar. Benden değilsen ne ihale alabilirsin ne işe girebilirsin. Hatta işinden ederler adamı.

Süleymancısı şurada, şucusu burada, Malatya grubu filan yerde. Tarikat, ideoloji, politik kadrolaşmayı bırakın, hemşehricilik bile önemli. Karadenizliler, Malatyalılar, Antepliler, Sıvaslılar, Antalya, Giresun, Konya… say sayabildiğin kadar. Bu işler ilçe hatta köye/kasabaya kadar iniyor. Kürtler ayrı bir alem Araplar ayrı bir alem. Çerkezi, Gürcüsü, Arnavudu ayrı bir alem. Bizden olmayana iş yok.

Varsayalım girdin ihaleye, aldın, hakedişini alabilecek misin bakalım. İşi almak bir dert, yapmak bir başka dert, tahsilat bir başka dert. Yolan yolana. Zaten birinin tavassutu ile almışsan işi, parti, vakıf, cemaat seni yolacaktır. Onun için bütün bunları maliyete yazman gerek.

Defalarca yazdım bunları. Yine yazıyorum. Bakın, yeni bir döneme giriyoruz. Zor zamanlar bunlar. Yeni bir düzen kurmaya çalışıyoruz. Önümüzde seçim var. Madem kuldan utanmıyorsunuz, Allah’tan korkun! Ahiret gününe de mi inanmıyorsunuz yoksa! 5 yıldızlı otellerde Kâbe’ye tepeden bakarak yaptığınız hacla günah defterinizi sildireceğinizi mi sanıyorsunuz.

Kimi din, kimi mezhep, kimi ideoloji, kimi etnik kimlik, kimi hemşehricilik, kimi Vakıf-dernek bağı ile devlet ve yerel yönetimler, hatta Odalar ve STK’larda, büyük şirketlerde örgütlenmeye çalışıyorlar.

Bunların muhafazakar geçinenleri Allah’ı da günahlarına alet etmeye çalışıyor. Cami, Kur’an kursu, yurt gibi hayır işlerini bal gibi kullanıp zehirlerini ona katıyorlar.

Allah kitabında ne buyurmuştur: Şeytan sizi........

© Yeni Akit