We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Cemal Kaşıkçı ve Suudi hapishaneleri 

5 24 0
09.10.2018

“Evimi, ailemi ve işimi terk ettim ve sesimi yükseltiyorum. Bunun aksini yapmak, şu anda cezaevinde çürüyenlere ihanet etmek demek. Çünkü çoğunun konuşamadığı ortamda konuşabiliyorum.” (Suudi Arabistan konsolosluğunda kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı)

Gazeteci yazar Cemal Kaşıkçı (59), Suudi Arabistan’ın veliaht prensi Muhammed bin Selman’a karşı muhalif görüşleriyle biliniyor.

Kaşıkçı, Prens Muhammed bin Selman’ın reform uygulamalarını eleştirmiş olması nedeniyle tepkileri üzerine çekmiş ve iki yıl önce ülkeyi terk edip ABD’ye taşınmıştı.

Washington Post gazetesinde de yazan ve aynı zamanda Türk Arap Medya Derneği’nin bir üyesi olan Cemal Kaşıkçı, geçen salı günü nişanlısı Hatice Cengiz ile birlikte evlilik işlemleri için İstanbul Levent’teki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’na gidiyor.

Nişanlısı dışarıda beklerken o içeriye girer ancak salı gününden bu yana kendisinden haber alınamıyor.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın kayıplara karışması uluslararası basında da büyük yankı buldu.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman’ın, “Sakladığımız hiçbir şey yok. İsterlerse konsoloslukta arama yapabilirler” şeklindeki açıklaması Cemal Kaşıkçı ile ilgili soru işaretlerini daha da arttırdı.

Cemal Kaşıkçı’nın da üyesi olduğu Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı şok bir iddiada bulundu.

Kışlakçı konsolosluk önünde yaptığı açıklamada, Cemal........

© Yeni Akit