We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Atatürk’ten ve Haydar Baş’tan özür dileyin!

43 37 70
15.11.2017

“Bir gece ansızın”, “Atatürkçü” olmaya bir fıkra aradım ama bulamadım. Buldum aslında da, ayıp kaçar. Prof. Ünal Emiroğlu hocamdan dinlediğim bir “öküz-tosun” hikâyesi var ki, tam bu samimiyetsiz olayı özetler, lakin olmaz.
Okurlara saygımdan anlatmayayım. Fakat dostlar ortamında, anlatabilirim. Bunun yerine Müslim hocamın fıkrasıyla yetinin:
Kedi, sürekli delikte çıkmayan fareyi beklemekten usanmış, bir formül aramış. Ve bulmuş.
Sabah erkenden “fare kardeş! Dışarı çık helalleşelim” demiş. Fare bunun bir tuzak olduğunu anlamış “niçin?” diye sormuş.
Kedi ise “niçin olacak, hacca gidecem, helallik almak adettendir” demiş. Fare düşünmeye başlamış ve reddetmiş. Kedi, vazgeçmiyor. Arada epey bir zaman geçince, tekrar seslenmiş fareye “çık dışarı!” diye.
Fare tekrar nedenini sormuş, bu sefer kedi “hacdan geldim!” demiş. Fare, delikten az kafasını çıkarmış kedinin yüzüne bakmış. Ve “kusura bakma kedi kardeş ama sende hiç hacı yüzü yok” demiş. “Teşbihte hata olmaz” derler.
10 Kasım 2017’de “Atatürkçü” olanların, yüzlerine bir bakın lütfen, hiç Atatürk’ü benimsemiş bir yüz, görüyor musunuz?
Tüm bunları da bir kenara bırakın. Türkiye’de AB’ye girmek için, iktidarı muhalefeti, Allah aşkına neler söylediler. Ne tavizler vermediler. Halen “Avrupa” diye, takla atmıyorlar mı? Atatürk diyen bir insan, AB’ci olur mu?
Egemenlik dâhil, AB’ye devretmedikleri ne kaldı? Papa heykeli altında Gül ile Erdoğan birlikte, Türkiye’yi “teslim” imzası atmadılar mı?
“AB Kriterleri” diye bitmez tükenmez taleplere “evet” demediler mi? Avrupa’ya bağlanıp hiç ayrılmamak için, AB’den“Katolik nikâhı” istemediler mi? Vakıflar Yasası adı altında, ülkeye ait olan taşınmazları, peşkeş çekmediler mi?
5 asır sonra Sümela’yı ayine açmadılar mı? Müslüman Türk kadınlara tecavüz edilen Akdamar........

© Yeni Mesaj