We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

'Tamamen sahtekâr!'

425 15 62
01.09.2018

Bu söz, ABD Başkanı Trump'a ait ama tırnak içinde, Washington Post'un manşetlerinden biri olarak ve Trump'ın fotoğrafı ile birlikte yayınlandı.

Ashley Parker adlı yazar, Trump'ın Washington Post dahil birçok gazeteyi sahte haber yapmakla, birçok yazarı da sahte kitap yazmakla suçladığını hatırlattı. Trump'ın Google'ın da muhafazakârlara karşı önyargılı olduğu ama arama motorlarına güvenilebileceğini söylediğini belirten Parker, "Anlaşılan, rakiplerinin hepsi yanlış yolda ve sadece Trump güvenilir bir şahsiyet. Üstelik başkan ve destekçileri tam bir kuşatma altında ve aleyhinde tweet atanlar, kendisine komplo kuranlara hizmet ediyor…" diye alaycı bir dil kullandı.

***

Beyaz Saray baş stratejisti Stephen K. Bannon'un "Trump'ın başkan olmasının sebebi, elitler ile savaş; mevcut siyasi sınıfla savaş; muhalefet partisi medyası, teknoloji oligarkları ve anarşistler ile savaştır" diye yazdığını, Trump'ın kendi Adalet Bakanı'nı suçlarken, aslında kendi yönetiminin güvenilmezliğini vurguladığını anlatan ve başkanın habercileri de "sahtekâr, korkunç insanlar" olarak nitelendirdiğini bildiren Parker, New York Üniversitesi'nde otoriterizm üzerine çalışan bir tarih profesörü olan Ruth Ben-Ghiat'ın "Her........

© Yeniçağ