We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

16 yılda Türkiye'yi çökerten program!

680 46 361
12.10.2018

İsmet İnönü'nün bir zamanlar Amerikan bayrağı taşıdığını söyleterek, Tayyip Erdoğan'a gündem değiştirme operasyonu yaptıran akıl, toplumsal cehalete güveniyor herhalde. Gerçi Tayyip Bey, "Ben tek bayrak tuttuğunu söylemedim ki" diyerek eleştirilere cevap vermeye çalıştı ama yine de iddiasını devam ettirdi.

Geçmişte, savaş kahramanı İsmet Paşa için "asker kaçağı" da denilmişti! Erdoğan'ın İsmet İnönü ile ilgili sözlerinin de bundan farkı yok. Kendisi de iyi bilir ki yabancı bir devlet başkanı veya başbakan Türkiye'ye geldiğinde iki ülkenin bayraklarıyla karşılama yapmak, bir diplomatik misafirperverlik gösterisidir.

Elbette İsmet İnönü'nün de kendi dönemindeki Türkiye'nin uluslararası ilişkileriyle ilgili eleştirilecek pek çok icraatı vardır ama meselâ komşu ülke Irak'a yapılacak işgal hareketi için ABD'den 90 milyar Dolar istememiş, "at pazarlığı" yapmamıştır veya Kuzey Irak'a girmemek şartıyla, Dubai'de 8 milyar Dolar krediye evet dememiştir!

***

Bize yönelik eleştiriler de benzer mantıkla yapılıyor. Kemal Derviş'le ilgili olarak, "Bakanlıktan istifa ederek DSP'nin parçalanması ve 57'nci hükümetin yıkılması operasyonunda rol aldı. Zira ABD,........

© Yeniçağ