We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İdeolojik körlük ve Türk yetiştirmek!

342 22 183
04.09.2018

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ne kayıt yaptıracak öğrencileri otogarda Rektör Prof. Adem Korkmaz karşıladı. Öğrenciler ve aileleri daha sonra üniversiteye ait otobüslerle kampüse ücretsiz götürüldü. Korkmaz, yeni öğrencileri ve ailelerini makamında ağırlayarak kahvaltı yaptı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'ne kayıt yaptırmak için gelen öğrenciler de otogarda Muğla Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Rektör Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından karşılandı.

***

Bizim öğrencilik yıllarımızda, üniversiteye gelen öğrencileri, ülkücüler veya devrimciler karşılar, kayıt ve yurt sorunları ile ilgilenirdi. Bu dönem 12 Eylül 1980 darbesi ile sona erdi.

12 Eylül sonrası dönemde ise bu işi FETÖ üstlendi. Bu dönem de 15 Temmuz 2016'da bitti.

Şimdi, bu işi doğrudan üniversitelerin ve şehir yöneticilerinin üstlenmesi en doğrusudur. Başından beri yapılması gereken buydu.

Asıl olan üniversite öncesi eğitimdir ki, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Önümüzdeki süreçte, öğretmenlerin çok daha donanımlı, çok daha iyi yetişmiş bireyler olarak sistemimize girmesini sağlamak için çok büyük çaplı öğretmen eğitimi........

© Yeniçağ