We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

CHP'yi HDP'ye monte etme çabası

69 3 513
15.11.2017

Tarafsız bölgede CHP'yi HDP'ye yapıştırma gayretlerini izledik. Bu konuda Av. Mehmet Sarı'nın çabası ön plana çıktı. Bu AK Parti sözcüsünün kadın sığınma evini çağrıştıran ceket rengini beğendiğimi de ifade edeyim. Çok değişik, capcanlı bir mordu. Çok güzel dikilmişti. Hani ne iş yaptığını bilmesek kadın evlerinden birinde müdür zannederdik. Sarı, ısrarla CHP-HDP işbirliğinden sözetti. Olmayan bir konuyu işleyip suçlamalarda bulundu. Bu işi o kadar ileri götürdü ki Ahmet Hakan'ı sinirlendirmeyi başardı.

Böyyük Araştırmacı İhsan Aktaş ise iyice raydan çıktı. Örneğin AK Parti'nin yeni politikası "Atatürkçülük" ile Trakya öncelikli yeni oylar kazanacağını öne sürdü. Aktaş'a samimiyetle soruyorum;"Söylediklerine gerçekten inanıyor mu?"

CNN Türk'teki tartışmanın yıldızı Muharrem İnce'ydi. AK Parti'yi Atatürkçülük konusunda samimi olmamakla suçladı. Yakın geçmişten, "İki ayyaş"tan başladı, "90 yıllık reklam arası"na uzandı. Son örnek olarak İsmail Kahraman'ın tekrar TBMM Başkanlığına aday olmasını gösterdi. Devlete ait tabelalardan TC'leri, okullardan, "Türk'üm, doğruyum" andının kaldırılmasını hatırlatmayı unutmadı.

***

Aynı konu

NTV'nin Doğrudan Siyaset'inde de "Çakma Atatürkçülük" ele alındı. Mehmet Tezkan, 10 Kasım günü Cuma Hutbesi'nde tek kelimeyle bile Atatürk'ten söz edilmemesini kınadı. Diyanet........

© Yeniçağ