We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Gerçek bir Halı Öyküsü

55 4 19
12.10.2018

Fenerbahçe'de sular durulmuyor. Devre arasına kadar da ortalık sakinleşmeyecek gibi. Büyük tasfiyenin o zaman yapılacağını tahmin zor değil. Ali Koç'un kulüp televizyonunda yaptığı konuşma kendi gözlemlerine dayanmıyordu. Başkalarıtarafından hazırlanan raporun açıklanmasıydı. "Kaptan Volkan beni konuşturmadı" dışında hiçbiri kendi tespitine dayanmıyordu.

Anlaşılan Türk futbolunun tedavi edilemeyen hastalığı Ali Koç'a da bulaştı. Raporlar sanayideki üretimler için şarttır. Bu, teknik adam ve oyuncu tasfiyesine kadar indirgenirse böylesi bir durum ortaya çıkar. Hele, bunu hazırlayanların Fransız ve Hollandalılardan oluştuğunu bilince. Görünen o ki başkan Ali Koç kendine bağlı "Teşkilat-ı Mahsusa" oluşturmuş. Bilmeyenler için yazalım bu MİT'in ilk ismidir. Bence Koç böylesi bir toplantıyı gerçekleştirerek güvenenlerin hayallerini yıktı... Bu tespitimin altını çizin. İleride hatırlarsınız.

Halı öyküsü

Cocu için hazırlanan halı tezgâhı gerçek bir vakadan esinlenmedir. Bu olay uzun yıllar önce gerçekleşti. Yakından tanıdığım bir Alamancı ailenin başına geldi.

Adamcağız PTT emeklisi. Üç oğlu vardı. İkisi Almanya'da çalışıyordu. İçlerinden en büyük olan evlat babasını yasa dışı yollarla çalıştığı şehre götürdü. Baba bir süre sonra vefat etmez mi? İki gurbetçi evlat kara kara düşünmeye başladılar: "Cenazeyi Türkiye'ye nasıl götüreceğiz?" Sonunda formül bulundu. Arabanın üzerine bagaj demirleri monte ettiler.........

© Yeniçağ