We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kayınpeder-damat kapışması mı?

151 7 40
15.09.2018

Cumhurbaşkanı "Faize karşıyım" diyor. Hemen peşinden Merkez Bankası açıklama yapıyor "Faiz oranlarını, yüzde 24'e yükselttik". Bu ekibe en büyük destek ise ilgili bakan Berat Albayrak'tan geliyor; "MB'nin tartışılma dönemi bitmiştir". Gelin de bu noktada Damat Bey sıfatını kullanmayın. Kafamızdaki soruları da sıralamamak mümkün değil:

1- Kayınpederiyle kızının eşi arasında ihtilaf mı başladı?

2- Ekonomik krizin halli için fikir ayrılığı mı oluştu?

3- Yoksa, ünlü Karadeniz fıkrasındaki gibi Erdoğan "makas" diye inat mı ediyor?

4- Diğer olasılıksa aralarında anlaştılar mı; "sen öyle, ben böyle konuşalım".

Son şıkkı işaretlerseniz, bir doğruyu götüreceğinizi unutmayın. Burada kendi görüşümü ilave etmek istiyorum. Ben, Hazine ve Maliye Bakanı'nın tavrını destekleyenlerdenim. Enflasyonla mücadele ve kurları aşağı çekmek "Emir-komuta zinciri" ile mümkün değildir.

Tabii ki biz de faiz artışından yana değiliz. Ancak gelinen durum bunu gerekli kılmakta. Yani geriye tek formül kalmakta; "dövizi yastık altından ya da kasadan çıkarmak, lirayı daha kazançlı hâle getirmekten geçer".

Bir de küçük not düşeyim; "Çok şükür paranın her türlüsü de bizde namevcut!"

***

Başkan aday adayları

Evvela, ekranların tartışma programlarının süre tahdidine sokulmasını beğendiğimi tekrarlayayım. NTV bu işi ilk uygulayandı. CNNTÜRK de yanına geldi. Son Gece Görüşü'nde bu duruma iyice kanaat getirdim. Hande Fırat'ın saçını başını, kılığını kıyafetini düzelttiği gecede en fazla ilgimi........

© Yeniçağ