We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

İhale "çapulçuya" gitti, ortalık karıştı!

262 70 646
15.11.2017

Durum aynen başlıktaki gibi.. Bildiğin mahalle karıştı.. Türkiye neler gördü, içeride dışarıda, hukukta ticarette, belediyelerde bakanlıklarda, ne usulsüzlükler, ne kayırmalar gördü.. Kimsenin sesi çıkmadı.. Çünkü her şey, iktidar mahallesinde dönüyor.. İhaleler mahallede kalınca yıllardır kimseden gık çıkmıyor..

Ancak Devlet Su İşleri ve Karayolları Genel Müdürlüğü'nün kıyafet ihaleleri mahalle dışına çıkınca, karıştı mahalle.. Bakın aşağıdaki başlık Takvim Gazetesi'nden;

Ne diyor başlıkta; "Boyner'e milyonluk adrese teslim ihale" İktidarın bülteni gibi çalışan bir gazetede, üstelik devlet kurumlarının ihalesine bu kadar net bir tavır, 15 yıldır alışık olmadığımız bir şey.. Bırakın eleştirmeyi, biz eleştirince de "Bunlar var ya bunlar" diyorlar yıllardır..

Milyonluk ihaleler ne ki, milyar dolarlık ihaleler, şartnameler firmalara uydurularak, olmadı, herkes kenara çekilsin talimatlarıyla hep eşe dosta gitmedi mi?

Peki bu gazetelerden, derde derman, tek soru duydunuz mu bunca yıl? Hak getire..

Ama iki genel müdürlüğün kıyafet ihalesi, aşağıdaki fotoğraf çektirmiş işadamına gidince, vay anam vay.. Niye? Çünkü esas oğlan mahallenin dışından..

Malumunuz, Cem Boyner Gezi olayları sırasında sokaklardan yana tavır almıştı.. Ve yine malumunuz, Takvim Gazetesi dahil, tüm iktidar medyası, Cem Boyner'in ürünlerini boykot çağrıları yaptı..

Gerçi Boyner'in cirosunda yaprak kıpırdamadı.. Çünkü, hiç ses çıkarmadıkları ihaleleri alanlar, indirdikleri paraların bir bölümünü, Cem Boyner'in mağazalarındaki "MARKALAR" bölümünde........

© Yeniçağ