We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Siyasi robotlar ve Bahçeli

73 7 78
14.03.2018

Hong Kong merkezli Hanson Robotics'in geliştirdiği Sophia, geçtiğimiz ekim ayında ilk vatandaş robot olarak dünyanın gündemine oturmuştu. Suudili Prens Muhammed bin Selman, Sophia'ya vatandaşlık vermişti.

Ortaya attığı Cumhurbaşkanlığı Sistemi'yle seksen milyonluk Türkiye'nin kaderini bir kişinin iki dudağı arasına yerleştirilmesine neden olan Bahçeli robot konusuna da tavrını koydu.

Robot rahatsızlığı!

MHP'nin fiili lideri robota vatandaşlık verilmesine büyük tepki göstererek şunları söylüyor: "Suudi Arabistan bir Hollywood yıldızına benzetilen robota vatandaşlık vererek ne yapmak, nereye varmak istemektedir? Nasıl bir hüsran, husumet kutsal topraklarda hâkimiyet kurmuştur?"

Muhtemelen robot, Bahçeli'yle karşılaştığında 'MHP'de zatı devletlerinin kurduğu hegemonya gibi bir hâkimiyetin aynısını Suud, kutsal topraklarda kurdu' diyecektir.

İlginçtir bir süre önce de Güvenli İnternet Günü programında sunum yapan robot, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın sık sık sözünü kesince Arslan, görevlilere seslenerek, müdahale edilmesini istemişti. Bakana itiraz eden robot anında susturulmuştu. Daha sonra da işgüzarlar robotun bakandan özür dilemesini sağlamışlardı.

Anlaşılan o ki cumhur ittifakı zihniyeti robot bile olsa akıllısından, sorgulayandan ve itiraz edenden rahatsızlık duyuyor.

Biat, itaat ve robot!

Türkiye tepedekilerin hiyerarşik........

© Yeniçağ