We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Çözüm süreci "yeniden" mi?

236 22 154
17.05.2018

Aşağıdaki satırlar 14 Mayıs 2018 günü, AKP'ye yakın Yeni Şafak gazetesinde yayınlandı. Yazarı: 2007'den 2015'e kadar Tayyip Erdoğan'ın metin yazarlığını da yapan AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal.

***

"Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Kürtler konusunda AK Parti'nin ve Recep Tayyip Erdoğan'ın niyetlerini, ideallerini, politikalarını çok çok iyi biliyoruz. AK Parti kurulurken meselenin çerçevesi çizildi ve AK Parti, tüm baskılara, engellemelere rağmen Kürt meselesinin çözümü için samimi mücadele verdi.

(...) Çözüm Süreci, iyi niyetle başlamış olmakla birlikte, PKK'nın, HDP'nin ve FETÖ'nün sabotajlarıyla, istismarlarıyla farklı niyetlere evrilecekken sona erdirildi.

15 Temmuz sonrası yeni süreçte, Kürtlerin meselesini çözme girişimlerini sabote edecek ya da istismar edecek artık ne FETÖ var, ne PKK var, ne Batı'dan pohpohlanan bir HDP, ne de bütün bunların eliyle manipülasyon yapacak merkezler var.

(...) Devletin kaba propaganda diliyle değil; artık açık, cesur, samimi, tarafsız şekilde Kürtleri, Kürt meselesini ve terör meselesini konuşma zamanı.

24 Haziran, Kürt meselesi bakımından tarihi bir dönüm noktası olacak..."

***

Ünal'ın "iyi niyetle başladı" dediği "çözüm süreci"nin başlangıcında, en başında, sonradan MİT Müsteşarı atanacak olan Hakan Fidan ve MİT görevlilerinin Oslo'da PKK'lılarla masaya oturmaları var...

Bizzat dönemin Başbakanı tarafından ilan edilen "İmralı/Öcalan müzakereleri" var...

Habur rezaleti var...

Bu durumda...

Köprü........

© Yeniçağ