We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kim daha adil?

81 21 206
08.12.2017

Günümüzde 'İslâm dünyası' kavramı yeryüzünde dile getirilen en kısa fıkra olma yolunda ilerliyor... Ne dünyası? Hangi İslâm dünyası?

Trump, Kudüs kararı aldı ya... İslâm İşbirliği Teşkilatı toplanacakmış... Örgütün isminde bir tek 'iş birliği' doğru ama "kiminle iş birliği?" sorusu geldiğinde orası da karışıyor!..

Bugün Cuma'dan sonra cami avlularında ümmetçe bağırıp İsrail'i bir kere daha kahredeceğiz!.. Araya tekbirleri katacağımız üfürüklerimizle İsrail'i lânetlerken pek bir rahatlayacağız!.. Sonra ajanslara haber düşecek: "Biraz önce İsrail kahroldu, önce deprem, sonra tsunami ABD'yi yıktı, Avrupa çarpıldı, korkusundan dili tutuldu..."

***

Jose de la Mata, İspanya'da Ulusal Mahkeme Hâkimi... Mavi Marmara baskınında mağdur olan İspanyol vatandaşlarının dâvâsına bakıyordu... Kapatılmaya çalışılan dâvâyla ilgili direnmiş ve sanık durumundaki İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile eski bakanlardan Ehud Barak (Savunma Bakanı), Avigdor Lieberman (Dışişleri Bakanı), Moshe Yaalon (Stratejik İşler Bakanı), Eli Yishai (İçişleri Bakanı), Benny Begin (Devlet Bakanı) ve Mavi Marmara saldırısında görevli Yardımcı Amiral Eliezer Maron'ın, İspanyol topraklarına ayak basmaları........

© Yeniçağ