We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Millet iktidar Akşener Cumhurbaşkanı...

343 26 406
17.05.2018

Plazalarda değil halkın arasındayız. Metroda, minibüste, halk otobüslerinde vatandaşlarımızla beraber çileli yolculuklar yapıyoruz. Uzun süredir insanlarımızın yüzlerine yansıyan mutsuzluğa tanık oldum. Gözlerinde umut ışığı fışkırması gereken gençlerimiz öylesine mat bakıyor ki, o güzel çocuklarımız flu fotoğraf gibiydi... Sabah çalışmaya giden kadınlarımızın büyük çoğunluğu kimselerle göz göze gelmemek için çoktandır yere bakıyordu. 65 yaş kartı ile bedava otobüse binip Halk Ekmek kuyruğuna girerek evlerine geri dönen emeklilerin kahredici hallerini duygularımızı hapis ederek yazamadık.

Küçük mutlu azınlığın her gece doldurduğu eğlence mekanlarından arsızca yükselen müzik sesleri hiç bir zaman "Halkımız eğleniyor"u hatırlatmadı. Avrupa ülkeleri arasında en fazla lüks aracın caddelerde dolaştığı, en pahalı markaların satıldığı dükkanlardaki kalabalıktan da "zenginlik" çıkarma hastalığına kapılmadı milletimiz.

***

Millî duyguları hassastır insanımızın. Tabiri caiz ise çabuk gaza gelir. Savaş çıktığında topyekûn askerlik şubelerinde gönüllü olmak için sıraya girer. Bunu bilen siyaset simsarları sınır ötesi operasyonlar ile kaybettikleri seçmenin gönlünü almaya kalkıştı. Hamasi nutuklar, tarihi özel günlere........

© Yeniçağ