We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Demokrasi çökmüş döviz yükselmiş! 

12 42 56
10.08.2018

Vallahi de öyle diyorlar, billahi de bunu söylüyorlar. Ekonomik filan değilmiş mesele. Ekonomiye bakmamız, takılıp kalmamız anlamsızmış. Demokrasi ile alakalıymış. Bir ülkede demokrasi çökünce döviz de yükselirmiş!

Sakın şaka yaptığımı sanmayın, dedikleri açık ve net olarak bu! Üstelik yazıyor, kağıda bile döküyorlar artık.

Peki, nasıl çöküyormuş demokrasi?

FETÖ ve PKK ile irtibatlı bir adamı kulağından tutup, içeri atarak! Yine şaka yapmıyorum, vallahi de billahi de öyle diyorlar. Rahip Brunson’dan bahsediyorlar. Tutuklanmasını ve yargılanmasını “demokrasideki çöküşe” örnek olarak gösteriyorlar. Üstüne bir de daha önce tutuklanıp serbest bırakılan Deniz Yücel’i koyuyorlar.

“Sen öyle yaparsan, böyle olur” demeye çalışıyorlar. Bunu Amerikalılar ya da Almanlar söylemiyor. Bizimkiler öyle diyorlar. “Bizimkiler” tabirini mecburen kullanıyorum, çünkü nüfus cüzdanlarında “Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı” yazıyor. Yoksa bizden ve bu ülkenin değerlerinden çok uzaklar.

Kimlikleri Türk, ama ruhları ecnebi bunların!

***

Amerika, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’yı haksız ve hukuksuz bir şekilde tutukladığında alkışlayan tipler bunlar. “Sirke baldan tatlıdır, ABD ne yaparsa haklıdır” demeseler de öyle düşünüyorlar.

Batı ne zaman bir eşkıyalık sergilese, arkasında duruyorlar.

Hayatları boyunca........

© Akşam