We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Erdoğan dahil sivil askere emir veremez, komutanlık edemez!..

892 0 340
15.09.2018

O derin devlet gereksinimi kalmadığında Erdoğan'ı da bir kalemde siler ama yerine demokrasi de gelmez ve Erdoğan aranır noktasına gelir.

"Erdoğan devleti ele geçirdi"

"Erdoğan orduyu da ele geçirdi"

"Erdoğan her yere hakim"

İster inanın, ister inanmayın, son yıllarda en çok güldüğüm tümceler bunlar. Yazının sonunda yazacağımı isterseniz başında yazayım ve sonra neden ilişkisine gideyim. Recep Tamam Erdoğan orduya hakim olsaydı Ergenekon beraat etmezdi, Erdoğan Fethullah Gülen kavgası ufak bir tartışmayla biterdi, Erdoğan barış masasından kalkmaz, Kürtlerin istediklerinin hepsini onaylamasa da Barış'ın yolunu açardı. Avrupa Birliği'yle bu kadar kavgalı bir noktaya gelmezdi. NATO'yla kavgalı duruma düşmez, Şanghay 5'lisiyle haşır neşir olmaya çalışmazdı. Son olarak da şunu söyleyeyim, siyasi toplantı masalarında önüne gelen tarafından azarlanmazdı.

Bunu neden söylüyorum, çünkü ben bunları Ergenekon davası sırasında da söyledim. Net bir şekilde açıklamalıyım tekrar, bir burjuva partisi o ülkedeki derin devlet ile hesaplaşamaz. Hesaplaşamaz çünkü kendi içinde bulunduğu, savunduğu dünya görüşü de, siyasi parti de o derin devletin hem savunucusudur, hem de bilmediği kişiler işin içindedir.

Derin devletle ancak sosyalist ve devrimci bir iktidar başa çıkabilir diye yazmıştım. Diyeceksiniz ki, bu parti yada örgütlere sızmıyor mu derin devlet, evet sızıyor ve işi de bu zaten ama anlaşıldıktan sonra partide kalmaya devam etme olasılığı yok. Hani derler ya, Alpaslan Türkeş'e Bahçeli'nin MİT'ten olduğu söylenir, o da yanıt olarak "Onu hiç olmazsa biliyoruz, gönderirsek bilmediğimiz birini gönderirler ve çözmekte zorlanırız" der. Bu........

© Artı Gerçek