Košarkaši Reala savladali su ekipu Crvene zvezde rezultatom 101:94 u 32. kolu Evrolige.

Izabranici Janisa Sferopulosa su odigrali jednu od najboljih utakmica u Evroligi ove sezone, ali su na samom kraju posustali, što je aktuelni šampion Evrope znalački umeo da iskoristi.

Crveno-beli su imali prednost u većem delu meča, ali je „kraća“ klupa zbog izostanaka Miloša Teodosića, Jaga dos Santosa i Nikole Topića uzela „danak“ i poprilično umorni i istrošeni Nemanja Nedović i Adam Hanga nisu uspeli da finiširaju utakmicu onako kako su je do poslednjeg minuta i odigrali.

Zvezda je sjajno započela utakmicu i praktično odmah došla do prednosti.

Ipak Real je preokrenuo rezultat, ali nije uspeo da osigura značajniju prednost.

Najviše i zbog beka Zvezde Nemanje Nedovića koji je u prvom poluvremenu postigao 18 poena.

U drugom poluvremenu Zvezda je igrala izvanredno, a Real nije imao rešenja za kvalitetan napad beogradskog tima.

Posle poena u kontri Dejana Davidovca crveno beli su imali 16 poena prednosti – 70:54, ali je već do kraja te deonice Real uspeo da „istopi“ taj minus – 73:72.

Blistali su u tim trenucima Mario Hezonja i Džanan Musa pre svega u šutu za tri poena, a u velikoj seriji Reala učestvovao je i Geršon Jabusele sa jednom pogođenom trojkom.

Ipak nakon samo dva minuta igre u četvrtoj četvrtini Zvezda je ponovo imala opipljivu prednost – 82:75.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, ali i na Twitter nalogu. Pretplatite se na PDF izdanje lista Danas.