We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Bir Coen kolay olunmuyor!

29 5 8
08.12.2017
Filmin bir türlü çerçevesini genişletememesi Coen Kardeşlerin neden çekmekten vazgeçtikleri hakkında da ipucu veriyor diyebiliriz! Çünkü tam olmamış bir senaryo var belli ki ortada. Film, açılışta seyirciye vaat ettiklerini çok kısa süre sonra unutuyor.

George Clooney ve Coen Kardeşler arasındaki işbirliği ortaya her zaman zevkle izlenen filmler çıkarmıştır. “Neredesin Be Birader?”, “Dayanılmaz Zulüm”, “Aramızda Casus Var” ve “Hail, Caesar!” filmlerinde rol alan Clooney’in Coen Biraderlerin vazgeçemediği oyunculardan birisi olduğu kesin. Bu işbirliği yeni bir meyvesiyle karşımızda bu hafta: “Suburbicon!”

Coen Kardeşlerin yıllar önce yazdıkları ancak çekmedikleri senaryo, Clooney’in yönetiminde seyirciyle buluşuyor. Anlatılanlara göre kardeşler aslında filmde oynaması için Clooney’i teklif götürmüşler fakat kendisi filmi yönetmekte ısrarcı olmuş. Bu doğruysa filmi gördükten sonra insanın aklında “Acaba Coen Kardeşler çekseydi nasıl olurdu?” sorusu kalmıyor değil.

ALTINCI KEZ KAMERA ARKASINDA

Gerçi George Clooney’in yönetmenliğe girişi de oldukça sağlam olmuştu. 2002 yılında ilk kez kamera arkasına geçtiği “Tehlikeli Aklın İtirafları” iyi eleştirilen almış, Berlin’de Altın Ayı için yarışmıştı. Üç yıl sonra “İyi Geceler, İyi Şanslar” ile çıtayı daha da yükseltti: Altı Oscar adaylığı… 2008’de yönettiği “İkili Oyun” pek parlak bulunmasa da, 2011 tarihli “Zirveye Giden Yol”, Oscar’da bir, Altın Küre’de üç adaylıkla adından söz ettirdi.........

© Gazete Duvar