We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

G.Saray ve F.Bahçe arasında olacak gibi

228 1 0
14.02.2018

“Hissiyatım şu ki, şampiyonluk artık Galatasaray ile Fenerbahçe arasında olacak gibi. Başakşehir 3.’lüğe oynar gibi görünüyor. Tabii normal şartlarda... Beşiktaş, Bayern Münih karşısında ağır bir travma yaşamazsa o da lige ortak olabilir elbette.”

- Galatasaray lider oldu. Takımı nasıl buldunuz? Size göre eksikleri var mı?

- Galatasaray, ara transfer döneminde sadece tek bir oyuncu alarak çok akıllıca hareket etmiş. Keza, Ndiaye’yi yollamakla da kulübün çıkarları açısından doğru bir iş yapmış. Bu açıdan hem bu duruma onay veren Fatih Terim’i hem de buna cesaret eden yönetimi kutlamak lazım. Galatasaray’da bir kadro sıkıntısı görülmüyor. Selçuk, Belhanda ve Feghouli hem aynı anda oynayabilen hem de birbirlerini yedekleyebilen oyuncular. Takımın en önemli kozlarından Fernando yok ama yerine Donk oynayabiliyor. O olmazsa Tolga Ciğerci oluyor. Sağ kanatta Nagatomo iki maçtır güven veriyor, yedeği Lotavlevici de idare eder. Diğer kanatta Mariano gibi çok iyi bir sağ bek var ama onun kadar iyi olmaya başlayan Linnes de var. Üstelik Linnes iki kanatta da oynayabilecek durumda. İleride Gomis şahane, yedeği veya aynı anda oynayabileceği Eren Derdiyok yükselişte. Forvetin kanatlarında giderek Avrupa kulüplerinin dikkatini çekecek olan Rodrigues var, benim çok beğendiğim Sinan Gümüş var, Yasin var. Bir futbol takımında her zaman eksikler olur. Her oyuncunun elbette daha iyisi bulunur ama Galatasaray’ın bugünkü mali koşullarında elinde iyi bir kadrosu var ve fazladan para harcamasına gerek yok.

KEYİFLİ BİR LİG SONU İZLEYECEĞİZ

- Bu kadro şampiyonluğa gidebilir mi?

- Gidebilir. Hissiyatım şu ki, şampiyonluk artık Galatasaray ile Fenerbahçe arasında olacak gibi. Başakşehir 3.’lüğe oynar gibi görünüyor. Tabii normal şartlarda... Beşiktaş, Bayern Münih karşısında ağır bir travma yaşamazsa o da lige ortak olabilir elbette. Keyifli bir lig sonu izleyeceğiz.

TERİM ELİNDEKİ KADROYA UYGUN FUTBOL OYNATIYOR

- Galatasaray, Rodrigues bağımlı bir futbol mu oynuyor?

- Galatasaray için Rodrigues’e bağımlı demek haksızlık olur. Formda olan oyuncuların kimlerse ona bağlı bir düzenle oynamak zaten bu işin gereği ve Rodrigues bugün Galatasaray’ın oyun sistemine iyi gelen bir futbol oynuyorsa onunla oynarsın, benimle oynayacak halleri yok. Ama Rodrigues olmadığı zaman Sinan Gümüş veya Yasin de onun yaptığı işi üç aşağı beş yukarı yapabilir. Terim elindeki kadronun özellik ve yeteneklerine uygun bir futbol oynatıyor diye bir futbolcuya bağımlı demek haksızlık olur. Elinizde yumurta ve yağ varsa yağda yumurta yaparsınız, elinizde yumurta yağ, biber ve domates var ise menemen yaparsınız. Bunu yapan adama da “Yumurta bağımlısı” diyemezsiniz. Elinde kuşkonmaz vardı da menemen mi yaptı yani!

UEFA’DAN TAM TRANSFER YASAĞI YA DA ‘SATTIĞIN KADAR AL’ CEZASI GELEBİLİR

- Youtube kanalınızdaki programınızda Galatasaray’a transfer yasağı gelebileceğini söylediniz. Ortalık yıkıldı. Tahmin mi, bilgi mi?

- İkisinin........

© Habertürk