We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kendi ülkende “maraba” olmak!..

54 0 0
25.05.2018

İktidar darmadağın…
Ekonomi kırmızıyı da geçti morarma aşamasında!.. Akşam yatıp, sabah kalktığınızda bir de bakıyorsunuz Türk Lirası, dolar karşısında yüzde beş daha eriyip 5 TL aşamasına dayanmış!.. Akaryakıt zammında ipin ucu iyice kaçmış, bir seferde 23 kuruş zam gelmiş!.. İktidardan yapılan açıklamalar akıllara seza!.. Mesela ekonomiden sorumlu muhteremlerden biri “dolar kurundaki dehşet verici artışı tanımadığını” söylüyor, dolar kahkahalarla gülerek tırmanmayı sürdürüyor!..
Dövizle iş yapan yüzlerce şirket batmanın eşiğinde… Çarşı pazar kan ağlıyor; emekli Nuri Bey ile pazarcı Ramazan aynı anda feryat ediyor:
-50 lira bile pul oldu!..
İnsanlar 2018’in ilk beş ayında neredeyse dörtte bir oranında fakirleşti… Uzmanlar Senegal’in bile gerisinde kaldığımızı haykırıyor… Merkez Bankası’nın yükselişi durdurmak için piyasaya enjekte ettiği milyarlarca dolar hiçbir işe yaramıyor, zaten kasasında da para bitti bitecek!..
Saray, daha geçen ay İstanbul Pendik İlçe Kongresi’nde halka ne diyordu?..
-Sen kalkar da faizli bir ekonomi ile ülkeyi yönetmeye devam edersen, o dikkatsiz araba kullanmaya benzer. Türkiye’yi faiz belasından, faizi aşağı indirmek suretiyle enflasyondan kurtaracağız…
Ne kadar ferahlatıcı sözler!..

FAİZİN KUCAĞINDAN IMF’NİN KUCAĞINA!..

İyi güzel de 16 senedir bu iktidar, bu ülkeyi nasıl yönetti Tanrı aşkına?..
Faiz ekonomisi ile tabii!.. Türkiye’ye giren sıcak para, bunun karşılığında ne alıyordu acaba? Elma şekeri mi? Tabii ki faiz, hem de dünya ortalamasının çok üzerinde tatlı faiz!.. Merkez Bankası, sonuncusu daha önceki akşam olmak üzere, 15 gün içinde iki kez faizleri yükseltmedi mi?!. Hani nerede AKP’li........

© Korkusuz