We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Muhteremlerin hepsi aynı tornadan!..

40 1 1
01.06.2018

Günlerdir Muharrem İnce’nin iddiaları gündemin birinci sırasında…
Yıllardır gündemi oluşturmakla, istedikleri anda değiştirmekle övünen iktidar sahiplerinin ve peşlerine takılan kalem erbabının içine düştükleri durum gerçekten ibret verici!.. Alın mesela Başbakan Yardımcısı ve de Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ’ı; üstelik kendisi Adalet eski Bakanı’dır…
Muharrem İnce ilk olarak, iktidarın Fetullah Gülen’in iadesi için usulüne uygun başvuru yapmadığını ileri sürmüş, şöyle bir çağrıda bulunmuştu:
-Bunu bana bizzat Amerikalılar arayarak söylediler. Buradan sayın Cumhurbaşkanına soruyorum. Gülen’in iadesi için usulüne uygun başvuru yapıldı mı?..
Tabii, AKP’li Cumhurbaşkanı anında yalanladı İnce’yi… Ancak asıl resti Bozdağ çekti ve şu karşılığı verdi:
-Buyursunlar Adalet Bakanlığı’na gelsinler, belgeleri incelesinler!..
Gayet şık bir “Hodri meydan”dı valla!.. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel de bu resti görüp “peki” dedi, bir dilekçe yazıp, dört hukukçuyla beraber bakanlığa gönderdi… Sonra ne oldu dersiniz? Adalet Bakanlığı yetkilileri CHP’li hukukçuların belgeleri incelemesine izin vermedi, iyi mi!.. Üstelik “Özrü kabahatinden büyük” şu cümleyle uğurladılar hukukçuları:
Muharrem İnce gelsin incelesin!..
Biraz amiyane olacak, kusura bakmayın ama “OHA” yani!.. Önündeki kısacık süreyi günde iki bazen üç mitingle, TV programlarıyla değerlendirme derdindeki Cumhurbaşkanı adayı gidip, aslında hukukçuların incelemesi gereken bir sürü dosyayı okuyacak öyle mi?!.
Böylece Bekir Bey’in “Hodri meydan” resti fos çıktı!.. Üstelik kendi eliyle dosyaların üzerinde silinmeyecek bir şaibe yaratmış........

© Korkusuz