We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Kadının fendi erkekleri yendi

3 0 0
18.04.2018

Bu durumda ortaya da kadının fendi erkekleri yendi başlığı çıktı. Şimdi sırada Meral Akşener’in 100 bin imza toplayıp önce Cumhurbaşkanı adayı olması ve 24 Haziran’da da Cumhurbaşkanı seçilmesi için meydanlara tek kadın aday olarak çıkmasına kaldı.
Tabi ki CHP’nin adayı da merak konusu. Kemal Bey aday olur mu, başka bir aday mı çıkartır bilemem ama CHP’nin adayı ile Saadet Partisi’nin adayı da en az Akşener’in adaylığı kadar önemli.
Çünkü bu partilerin hedefleri ayrı ayrı adaylar çıkartıp 1. Turda Erdoğan’ı seçtirmemek, 2. Turda da ittifak yapacakları adayı seçtirmek.
Erdoğan – Bahçeli görüşmesinden çıkan sonuçlara gelince sıcağı sıcağına şunları söyleyebilirim. AK Partililer Erdoğan’a “Reis” derlerdi ama Bahçeli, “Reis benim” dedi.
Erdoğan ve AKP şu ikilemde kaldı.Erken seçime “evet” diyerek MHP seçmeninin oyları ile Cumhurbaşkanı seçilmeyi sağlamak,
Erken seçime, “hayır” diyerek muhalefet partilerinin “seçimden kaçtı” eleştirilerine muhatap olmak.
Recep Tayyip Erdoğan “evet” demesi bir yana erken seçim kararını da 26 Ağustos’tan 24 Haziran’a çekerek MHP’nin güdümünden bir nebze olsun kurtulmayı hedefledi.
Bahçeli de, Erdoğan’da MHP ve AKP’nin muhtemel yerel seçim yenilgisinin partilerini milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybettireceğini görerek bu iki seçimi yerel seçim öncesine aldılar.
Ekonominin dibe vurması, enflasyonun 2........

© Sonsöz