We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Tehditler hangi silahla savuşturulur

51 17 33
14.02.2018

Nihayet, iktidar Ege’yi hatırladı. İnşallah fiili durumları da görürler. Olaya, FETÖ’cü ağızların dediği gibi, “birkaç keçinin otladığı kayalık” olarak bakmazlar. Sayın Erdoğan, Kıbrıs ve Ege konusunda gerekli uyarıları yaptı.
Bu köşede belki yüzlerce defa yazdık. Ege’de yaşanan işgali, gazeteniz Yeni Mesaj her fırsatta dile getirdi. Olay, “kayalık” olarak geçiştirilemez, küçük gösterilemez. Olayın deniz boyutu ayrı, hava boyutu ayrı…
Sırası gelince, Yunan, o kayalıklardan denize dökülecektir, bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Elinde 3 binin üzerinde ada bulunduran Yunanistan, her adaya asker yerleştireyim dese, kışlada askeri kalmaz. Bu ayrı konu…
Olay Yunanistan ile bitmiyor. Arkasında AB’yi ve ABD’yi görmek gerekir. “Türkiye çevrelendi” diye on yıldır uyarıyoruz. İçerde FETÖ’sü, PKK’sı; dışarıda ABD’si, AB’si, tüm haçlı Batı’sı… TSK’nın başına gelenleri, bu gelişmelerden bağımsız görürseniz, olayı eksik gördünüz demektir.
Bir ülkenin işi bitirilecekse, önce ordusunun işi bitirilmeli. “Ergenekon, Balyoz, Kumpas, Çuval ve 15 Temmuz”, hepsi, TSK’ya yapılan operasyonlardı. 15 Temmuz sonrası, can havli ile bazı yanlışlar yapıldıysa, bunlarda acilen düzeltme yoluna gidilmeli.
Mesela askeri okullar ve Askeri hastaneler… ABD, Kuzey Suriye’de bile askeri lise açmış ama biz ne yaptık. Savaşa hazırlanıyorsun, hatta savaşı aratmayacak operasyonlara girmişsiniz, askeri okullarınız ve hastaneleriniz yok.
Neymiş içinde FETÖ çıkmış. Allah aşkına FETÖ nerde çıkmadı ki? Okullarda mı çıkmadı, belediyelerde mi çıkmadı, hatta Saray’da mı çıkmadı. O zaman İstanbul ve Ankara belediyeleri kapatılsın. Bu ne kadar mantıklı?
Asker harp okullarında yetişir, üniversite’de yetişmez. Üniversitede yetişenlerden ayrıca subay alınsın ancak savaşacak insan, harp okullarında yetişir. Adı üzerinde Harp Okulu…
Barut kokan bir yaralıyı ameliyat etmek başka, normal bir yaralıyı........

© Yeni Mesaj