We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

BBC'ye baskın yapacaklar mı?

451 39 257
15.11.2017

BBC'nin "Rakka'da 250 IŞİD militanı ve aileleri, ABD-İngiltere öncülüğündeki koalisyon ile Suriye Demokratik Güçleri'nin yeni PKK/PYD'nin ortak operasyonuyla Rakka'dan güvenli bir şekilde tahliye edildi. Tahliye edilen IŞİD'liler arasında, örgütün önde gelen militanlarının yanı sıra çok sayıda yabancı savaşçı da vardı." haberi bomba gibi patladı.

Habere göre Rakka'dan tahliye edilen militanların bir kısmı Suriye geneline dağılırken, aralarından bazılarının da Türkiye'ye gittiği ortaya çıktı.

Tahliye edilen 250 IŞİD militanı, Rakka'nın ABD destekli güçler tarafından ele geçirilmesinden önce yüzlerce araçlı konvoyla şehirden ayrılan ve çoğu IŞİD militanlarının ailelerinden oluşan 4 bin kişi arasında yer alıyordu.

Habere göre onlarca yabancı IŞİD savaşçısı da silâh ve cephane yüklü 10 kamyonla Rakka'dan ayrıldı.

***

Bu haberden dolayı, İngiltere'de kimse BBC muhabirleri Quentin Sommerville ve Riam Dalati'yi "vatana ihanet" veya "devletin gizli bilgilerini ifşa etmek" ve "yabancı güçler lehine casusluk yapmak"la suçlamayacak. Haberi yayınlayan BBC yöneticilerini tutuklamak için BBC'ye operasyon yapmayı da kimse düşünmeyecek! Zira, BBC bir devlet kurumudur! Gerçek........

© Yeniçağ