We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Pompeo'nun asıl hedefi Türkiye!

586 38 422
14.03.2018

ABD Başkanı Trump'ın, Tillerson'u Dışişleri Bakanlığı'ndan alacağını, yerine de CIA Başkanı Mike Pompeo'yu getireceğini Serdar Turgut duyurmuştu.

Turgut, geçtiğimiz Ekim ayında, "Buradaki kaynaklar, Mike Pompeo'nun, uzun süredir Türkiye'nin cihatçılarla iş birliği yaptığı fikrine neredeyse takıntılı bir şekilde inandığına ve bu konuda bir şeyler yapılması fikrini yönetim içinde savunduğuna dikkat çekiyor" diye yazmıştı. Ayrıca Pompeo, Türkiye'den "İslami diktatörlük" diye bahsediyordu...

***

CIA Başkanı olur olmaz, ilk yurt dışı ziyaretini Türkiye ve Körfez ülkelerine yapan Mike Pompeo, bir programda, bu gezisi hatırlatılarak "Neden ilk oraya gittiniz ve size ne söylediler?" diye sorulunca şöyle cevap vermişti:

"Orada Amerika'nın her bir gün güvende kalabilmesine yardım eden, önemli istihbarat ortaklarımız var. Bunun için de onlara teşekkür etmek istedim. Ama daha fazlasını beklediğim gerçeği konusunda onlarla konuşmak da istedim. Körfez ülkelerinde radikal gruplar var. Teröre kaynak sağlayanlara, camilerinde terörist yetiştirenlere karşı mücadelede daha fazla desteğe ihtiyacımız var."

"Türkiye bir NATO müttefiki ve buna uygun davranması gerek" diyen Pompeo, "Biz Türkiye'nin bu tehdide karşı tam........

© Yeniçağ