We use cookies to provide some features and experiences in QOSHE

More information  .  Close
Aa Aa Aa
- A +

Türkiye, kimi göreve çağırıyor?

577 19 186
22.09.2018

Enis Berberoğlu, hukuk sistemi ihlal edilerek yargılandı. Verilen beş yıl on ay hapis cezası onandı. 11 ay hapis yattıktan sonra tahliye edildi. Milletvekili olduğu için yargılamanın dönem sonuna bırakılması ve hiç tutuklanmaması gerekirdi.

Berberoğlu'na isnat edilen fiili suç neydi?

-MİT TIR'ları ile ilgili, daha önce yayınlanmış bir haberi Cumhuriyet gazetesine vererek devletin gizli kalması gereken bilgilerini ifşa etmek!

İktidar, ABD ile birlik olarak, Suriye aleyhine asker topladı, onları eğitti, donattı ve hatta lojistik destek verdi... Bunlar ceza yasasına göre suç değil miydi? "Yabancı ülke aleyhine asker toplamak" suretiyle devletin güvenliğini de tehlikeye düşürmediler mi? Suriye krizini, Türkiye'nin başına belâ etmediler mi?

***

Millî Güvenlik Kurulu'nun sonuç bildirisinde ise İdlib var, Menbiç var, "FETÖ/PDY, PKK/PYD-YPG ve DEAŞ gibi millî birliği tehdit eden tüm terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında icra edilen operasyonların devam edeceğine dair kararlılık" var.

Bir de şöyle bir ifade var:

"Güney sınırlarımız boyunca uzanan Suriye'nin diğer bölgelerinin de bir an önce terörden arındırılmasına yönelik faaliyetlerin........

© Yeniçağ